Search

O rynku książki

W jaki sposób książka trafia na naszą półkę? Nie wystarczy, że autor zaniesie ją do wydawcy. Posłuchaj o kulisach rynku książki: o partnerstwie z biznesem, wydawnictwach, redaktorach, agentach i strategiach. To seria na przecięciu socjologii, ekonomii i kultury.

Podcast

Co znajdziesz w raporcie? Wywiady z pisarzami i pisarkami, rozmowy wokół rynku książki i nagród literackich. Ale nie tylko.

Nagrody literackie i festiwale

W tej serii posłuchasz o tym, za co nagradza się współczesną literaturę. Rozmawiam z organizatorami, jurorami i twórcami nagród oraz festiwali literackich. Czego szukają? Czego oczekują od autorów? Czego oczekuje publiczność?

Pisarze i pisarki

Kto pisze literaturę? I dlaczego to robi? W serii możesz posłuchać wywiadów z pisarkami i pisarzami. Rozmawiamy o eseju, prozie, literaturze faktu i poezji. I o wszystkim dookoła. Bo nic nie mówi nam tyle o rzeczywistości, co współczesna książka

Błysk: solo o książkach

Błysk to seria o tym, co najnowsze. Ale nie tylko. Opowiadam o literackich premierach, przekładach, kontekstach. Czasem o przykurzonych klasykach. O własnych zachwytach. Posłuchaj raportu z literatury bieżącej

Polecane

#3 Nagroda im. Wisławy Szymborskiej: Anna Adamowicz

Posłuchaj rozmowy z Anią Adamowicz, nominowaną do Nagrody im. Wisławy Szymborskiej za tom poetycki "Animalia". Usłyszysz nie tylko o pisaniu, rynku książki i pracy z poezją, ale również wysłuchasz nominowanych tekstów czytanych przez autorkę..

2 min
#1 Nagroda im. Wisławy Szymborskiej: Michał Rusinek & Joanna Bociąg

Posłuchaj rozmowy z Michałem Rusinkiem (prezesem Fundacji im. Wisławy Szymborskiej, sekretarzem Noblistki, tłumaczem, literaturoznawcą) i Joanną Bociąg (poetką, sekretarz Nagrody im. Wisławy Szymborskiej). 

3 min read

Obserwuj na Instagramie

patronaty i współprace