Źródło

#1 Nagroda im. Wisławy Szymborskiej: Michał Rusinek & Joanna Bociąg

Posłuchaj rozmowy z Michałem Rusinkiem (prezesem Fundacji im. Wisławy Szymborskiej, sekretarzem Noblistki, tłumaczem, literaturoznawcą) i Joanną Bociąg (poetką, sekretarz Nagrody im. Wisławy Szymborskiej). 

3 min read

Pierwszym podcastem rozpoczynam serię we współpracy z Fundacją im. Wisławy Szymborskiej. Przyglądam się Nagrodzie imienia Noblistki, która powstała na mocy jej testamentu. Czy Szymborska pozostawiła wskazówki dla twórców i jurorów wyróżnienia? Jaką funkcję pełnią dziś nagrody?

Jaką wizję literatury proponuje Michał Rusinek i Joanna Bociąg? Posłuchaj o tym, za co nagradza się współczesną literaturę, czego oczekują odbiorcy i w jaki sposób odchodzi się od modelu "wszystko albo nic". Bo zwycięzca nie bierze już dziś wszystkiego, a związki literatury i biznesu są coraz bardziej popularne.

W kolejnych odcinkach usłyszysz wywiady z nominowanymi pisarkami i pisarzami. Rozmawiamy o literaturze. I o wszystkim dookoła. Bo nic nie mówi nam tyle o rzeczywistości, co współczesna książka. Laureata lub laureatkę poznamy w lipcu.